Our product range includes a wide range of air bubble roll sheets, air bubble film, air bubble film roll, air bubble wrap and air bubble sheet.
Get Latest Price
| Sheet Weight | 30 GSM |
| Length | 100 m |
| Country of Origin | Made in India |
| color | White |
Get Latest Price
| Sheet Weight | 40 GSM |
| Length | 200 m |
| Usage/Application | Floor |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Sheet Weight | 30 GSM |
| Length | 50 m |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | White |
Get Latest Price
| Sheet Width | 1.5 meter |
| Bubble Size (mm) | 10 mm |
| Sheet Length (m/roll) | 50 meter |
| Sheet Weight | 40 GSM |
| Sheet Thickness (mm) | 8 mm |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Sheet Weight | 20 GSM |
| Length | 50 m |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | White |
BS Mamtha (Proprietor)
Hi Tec Rubber Industries
No. 46/S, 1st Stage, 2nd Phase, Chandra Layout, Vijaynagar
Bengaluru - 560040, Karnataka, India