Prominent & Leading Manufacturer from Bengaluru, we offer eva foam sheet and xlpe insulation sheet.
Get Latest Price
| Thickness | 2 mm |
| Color | White |
| Type | Eva Foam |
| Material | Foam |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Thickness | 5 mm |
| Density | 23 kg/m3 |
| Usage / Application | Industrial |
| Size | 6x4 ft |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
BS Mamtha (Proprietor)
Hi Tec Rubber Industries
No. 46/S, 1st Stage, 2nd Phase, Chandra Layout, Vijaynagar
Bengaluru - 560040, Karnataka, India