Offering you a complete choice of products which include nonwoven geotextile fabric, white non woven geotextile fabric, geotextile woven fabric, pp non woven geotextile fabric, nonwoven polyester fabric and woven geotextile fabric.
Get Latest Price
| Length | 100 m |
| Fabric Type | Non Woven |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | White |
Get Latest Price
| Length | 100 m |
| Fabric Type | Non Woven |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | White Non Woven Geotextile Fabric |
| Color | white |
Get Latest Price
| Length | 100 m |
| Fabric Type | Woven |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | White |
| Material | Geotextile Woven Fabric |
Get Latest Price
| Length | 50 m |
| Fabric Type | Non Woven |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | White |
| Material | Pp Non Woven Geotextile Fabric |
Get Latest Price
| width | 60 inches |
| Type | Coated |
| GSM | 100 |
| Color | White |
| Packaging Type | Roll |
Get Latest Price
| Length | 100 m |
| Fabric Type | Woven |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Woven Geotextile Fabric |
| Color | Black |
Get Latest Price
| Thickness | 1 mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Durability | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Geotextile |
| Color | White and black |
BS Mamtha (Proprietor)
Hi Tec Rubber Industries
No. 46/S, 1st Stage, 2nd Phase, Chandra Layout, Vijaynagar
Bengaluru - 560040, Karnataka, India