Prominent & Leading Manufacturer from Bengaluru, we offer hdpe geomembrane sheets, capcell foam sheet and expanded polyethylene sheet.
Get Latest Price
| Material | LDPE |
| Usage/Application | Construction |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Thickness | 10 mm |
| Density | 32 kg/m3 |
| Color | Black |
| Usage / Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Size | 10 m |
| Type | Polyethylene Terephthalate Sheets |
| Is It Waterproof | Yes |
BS Mamtha (Proprietor)
Hi Tec Rubber Industries
No. 46/S, 1st Stage, 2nd Phase, Chandra Layout, Vijaynagar
Bengaluru - 560040, Karnataka, India