Our product range includes a wide range of pvc water stopper, industrial pvc water stopper, pvc water bar 230 mm, pvc water stopper strip seal joint, pvc rungs step and strip seal joints.
₹ 75 / Meter Get Latest Price
| Width | 100 mm |
| Usage/Application | Indoor |
| Thickness | 3 mm |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 225 / Meter Get Latest Price
| Width | 100 mm |
| Usage/Application | Indoor |
| Thickness | 5 mm |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Material | Pvc |
| Thickness | 230mm |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Usage/Application | Dams |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Usage/Application | Scaffolding |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Size | 3/4 inch |
| Usage/Application | Pneumatic Connections |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Size | 3 inch |
| Usage/Application | Hydraulic Pipe |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Usage/Application | Indoor |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Pvc |
Get Latest Price
| Thickness | 9 mm |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Material | Compression Seal Type Expansion Joint |
| Finishing | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Material | Compression Seal For Expansion Joints |
| Finishing | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 78 / Meter Get Latest Price
| Width | 100 mm |
| Usage/Application | Indoor |
| Thickness | 8 mm |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 75 / Meter Get Latest Price
| Width | 125 mm |
| Usage/Application | Irrigation Project |
| Thickness | 12 mm |
| Country of Origin | Made in India |
BS Mamtha (Proprietor)
Hi Tec Rubber Industries
No. 46/S, 1st Stage, 2nd Phase, Chandra Layout, Vijaynagar
Bengaluru - 560040, Karnataka, India