Our range of products include epdm rubber sheet, rubber synkoflex water stopper, hdpe membrane sheet, neoprene rubber sheet, pure neoprene rubber sheet and neoprene sheet.
Get Latest Price
| Thickness | 2mm |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Rubber |
Get Latest Price
| Material | Rubber |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Material | HDPE |
| Type | Membrane Sheet |
| Color | Black |
| Packaging Type | Standard |
| Size | Standard |
Get Latest Price
| Thickness | 1 mm |
| Color | Black |
| Hardness (Shore A) | 40 |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Rubber |
Get Latest Price
| Thickness | 1 mm |
| Color | Black |
| Hardness (Shore A) | 40 |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Rubber |
Get Latest Price
| Thickness | 2 mm |
| Color | Black |
| Hardness (Shore A) | 50 |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Rubber |
BS Mamtha (Proprietor)
Hi Tec Rubber Industries
No. 46/S, 1st Stage, 2nd Phase, Chandra Layout, Vijaynagar
Bengaluru - 560040, Karnataka, India