Pioneers in the industry, we offer packaging thermocol box, eps thermocol sheet and white thermocol sheet from India.
₹ 260 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1 litre |
| Thickness | 20 mm |
| Material | Thermofrost |
| Features | Light Weight |
| Color | White |
₹ 260 / Piece Get Latest Price
| Density | 10 kg/m3 |
| Thickness | 15 mm |
| Size (LxW) | 19x11 Inch |
| Shape | Rectangle |
| Material | Normal EPS |
Get Latest Price
| Size (LxW) | 28x19 Inch |
| Material | Normal EPS |
| Shape | Rectangle |
| Features | Rigid |
BS Mamtha (Proprietor)
Hi Tec Rubber Industries
No. 46/S, 1st Stage, 2nd Phase, Chandra Layout, Vijaynagar
Bengaluru - 560040, Karnataka, India